GINOP-5.1.5-16-2017-00013

Az „Együtt a munkavállalásért – Nógrád megyében” című projektben a Kontakt Alapítvány konzorciumvezetőként végez munkaerő-piaci szolgáltatásokat. A konzorcium további tagjai: J.L. Seagull Alapítvány, Munkaerőpiacon Maradás Egyesület (MPME) és LEED Nonprofit Kft. A projekt keretében megvalósuló fejlesztések nagymértékben növelik a munkaerő-piacról korábban kiszorult személyek esetében a munkára kész, aktív állapot elérésére tett törekvések hatásfokát. Fontos célkitűzése a projektnek a munkaerő-piacról tartósan kiszorult személyek munkaerő-piacra és munkaerő-piaci programba való belépésének növelése. A projekt eredményeként képessé válnak a program résztvevői  a nyílt munkaerő-piacra, valamint a munkaerő-piacra átvezető aktív munkaerő-piaci programokba történő belépésre az egyénre szabott segítségnyújtás, a szociális munka, alapkompetenciáik fejlesztése, általános és szakképzéshez való hozzáférés javítása által. A projekt eredményeként 3942 fő kap munkaerő-piaci szolgáltatást, közülük 788 fő kerül  munkába helyezésre.

Különféle tanácsadások keretében segítjük az álláskeresést, pálya­választást információnyújtással, csoportos foglalkozásokkal, egyéb programokkal:

• egyéni munkatanácsadás,
  • pszichológiai tanácsadás, szociális információnyújtás,
  • személyre szóló állásfeltárás és elhelyezés,
  • motivációs csoportfoglalkozás,
  • álláskeresési technikák oktatása,
  • pályaválasztási tanácsadás,
  • vállalkozóvá válás segítése.

Várjuk

• regisztrált álláskeresők,
  • 25 év alatti pályakezdők,
  • alacsony iskolai végzettségűek,